Hudobný odbor - hra na bicie nástroje - Michal Skácel

Na hudobnú dráhu som sa vydal na základnej umeleckej škole Mikuláša Schneidera Trnavského v Trnave, kde som pod pedagogickým vedením Jakuba Hittricha navštevoval hru na bicie nástroje. Bicie nástroje ma uchvátili natoľko, že som sa rozhodol pre štúdium
na konzervatóriu. V Banskej Bystrici som študoval pod vedením Petra Solárika a na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave pod vedením Milana Ručeka.

 

V mojom repertoári sa nachádza široká škála hudobných štýlov a žánrov. Remeselné skúsenosti som nadobudol ako bubeník po boku Celeste Buckingham, Anity Soul, Roba Opatovského, King Shaolin, Denisa Lacha, Swing Society a iných. Medzi moje mnohé zážitky patrí účinkovanie na festivaloch Sziget, Topfest, či účinkovanie v krajinách ako Belgicko, Rakúsko, Česká republika.

 

V súčasnosti spolupracujem so zahraničnými firmami Roland Drums a Istanbul Mehmet Cymbals, kde sa venujem výskumu a spájaniu prvkov akustických a elektronických bicích nástrojov. Odovzdávaniu vedomostí a učeniu hre na nástroji sa intenzívne venujem
6 rokov. Žiakom sa snažím podať kvalitné informácie, odovzdať všetky moje nadobudnuté skúsenosti a priviesť ich k láske k hudbe. Aby to nebolo o nútenom cvičení, ale aby bola hudba pre nich radosť a bicie nástroje láskou na celý život, tak ako je to aj u mňa.

Zdieľať príspevok:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email