Michaela Šáleková

Literárno-dramatický odbor - Michaela Šáleková

Od malička som vyrastala ako dcéra hercov, v divadle. Vždy to bolo pre mňa prirodzené prostredie, kde som sa cítila „ako doma.“ Chodila som 10 rokov na balet, účinkovala v baletných predstaveniach. Balet je mojou láskou dodnes, tancovala som aj moderný tanec, dnes sa venujem akrobacií. Podľa mňa je pohyb súčasťou hercovej “výbavy.” Dokázať ovládať svoj nástroj-telo ako hudobník dokáže ovládať napríklad klavír a neustále sa zlepšovať, je mojím hnacím motorom.

 

Ešte počas základnej školy som bola takmer každé popoludnie v dabingovom štúdiu a dodnes ma práca za mikrofónom veľmi baví. Na javisko činohry som sa postavila ako 6 ročná v dráme Pani úsvitu v ŠD Košice. Po štúdiu na Konzervatóriu v Košiciach, odbor hudobno-dramatický, som rok študovala na AU v Banskej Bystrici, odbor herectvo, ktoré som ukončila na VŠMU v Bratislave.

 

Účinkovala som v SND v činohre aj opere (ako tanečnica), Divadle J. Palárika v Trnave, DJZ v Prešove, nezávislých divadlách a detských predstaveniach a muzikáloch. Veľkou skúsenosťou bolo účinkovanie v show v Rakúsku s gymnastami, akrobatmi, ako herečka, tanečnica.

Skúsenosti na divadelných doskách, pred kamerou vo filmoch a seriáloch, ale aj z recitačných súťaží, som sa snažila využiť aj ako pedagóg herectva na štátnom Konzervatóriu v Bratislave. V tanečnej škole LaPortella som pracovala s mladšími deťmi a zoznamovali sme sa so základnou tanečnou prípravou.

 

Som mama dvoch synov, ktorí ma učia nezabudnúť byť dieťaťom, nestratiť hravosť a nadhľad, zároveň zostať rodičom, autoritou. Teším sa na deti, s ktorými budeme spoločne objavovať svet herectva, umenia.

Zdieľať príspevok:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email