Marek Krištofík

Hudobný odbor - husle - Marek Krištofík

Som rodákom z Kysúc, v žilách mi prúdi pravá Terchovská krv. Moja husľová dráha sa začala na základnej umeleckej škole v Kysuckom Novom Meste. Mojou víziou bolo stať sa úspešným inžinierom či profesionálnym hráčom hádzanej. Tieto predstavy však prebila láska k hudbe a tak som sa rozhodol pokračovať v štúdiu na Konzervatóriu v Žiline. Popri štúdiu na konzervatóriu som chodil hrávať do Štátneho komorného orchestra v Žiline. Táto skúsenosť popri štúdiu rozhodla, že mojou ambíciou bolo dostať sa na Akadémiu umení v Banskej Bystrici. Úspešne sa mi podarilo absolvovať prijímačky, a taktiež zvládnuť náročné štúdium, nakoľko som od mala vedel, koľko driny stojí cvičiť na nástroji.

       

Počas štúdia na vysokej škole som pôsobil ako pedagóg huslí na viacerých základných umeleckých školách a tým získaval prax v obore. Po dosiahnutí bakalárskeho titulu prišla príležitosť pôsobiť v Umeleckom súbore Lúčnica a v hudobnom zoskupení Zlaté Husle, kde pôsobím dodnes. S Umeleckým súborom Lúčnica som precestoval kus sveta a zahral si po boku talentovaných, vplyvných a slávnych ľudí. Navštívil som Indonéziu, Taiwan, New York, Mexiko, Londýn,  a skoro celú Európu.

 

Práve cestovanie, spoznávanie rôznych kultúr, objavovanie sveta ma uistilo v tom, že som si vybral správne. Pretože to, čo som ja získal počas štúdia, cestovania a od svojich pedagógov chcem odovzdať ďalšej generácií a nasmerovať ju k tomu, aby rozdávala toto krásne umenie všade vôkol seba. Chcem nasledovníkom ukázať správnu cestu, aby mohli prezentovať svoju krajinu a seba po celom svete. Je to skvelá skúsenosť, ktorá dodáva človeku pocit zadosťučinenia, že hodiny driny naozaj stoja za to.

Zdieľať príspevok:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email