Marek Krištofík

Hudobný odbor - husle Marek Krištofík

Som rodákom z Kysúc, v žilách mi prúdi pravá Terchovská krv. Moja husľová dráha sa začala na základnej umeleckej škole v Kysuckom Novom Meste. Mojou víziou bolo stať sa úspešným inžinierom či profesionálnym hráčom hádzanej. Tieto predstavy však prebila láska k hudbe a tak som sa rozhodol pokračovať v štúdiu na Konzervatóriu v Žiline. Popri štúdiu na konzervatóriu som chodil hrávať do Štátneho komorného orchestra v Žiline. Táto skúsenosť popri štúdiu rozhodla, že mojou ambíciou bolo dostať sa na Akadémiu umení v Banskej Bystrici. Úspešne sa mi podarilo absolvovať prijímačky, a taktiež zvládnuť náročné štúdium, nakoľko som od mala vedel, koľko driny stojí cvičiť na nástroji.

       

Počas štúdia na vysokej škole som pôsobil ako pedagóg huslí na viacerých základných umeleckých školách a tým získaval prax v obore. Po dosiahnutí bakalárskeho titulu prišla príležitosť pôsobiť v Umeleckom súbore Lúčnica a v hudobnom zoskupení Zlaté Husle, kde pôsobím dodnes. S Umeleckým súborom Lúčnica som precestoval kus sveta a zahral si po boku talentovaných, vplyvných a slávnych ľudí. Navštívil som Indonéziu, Taiwan, New York, Mexiko, Londýn,  a skoro celú Európu.

 

Práve cestovanie, spoznávanie rôznych kultúr, objavovanie sveta ma uistilo v tom, že som si vybral správne. Pretože to, čo som ja získal počas štúdia, cestovania a od svojich pedagógov chcem odovzdať ďalšej generácií a nasmerovať ju k tomu, aby rozdávala toto krásne umenie všade vôkol seba. Chcem nasledovníkom ukázať správnu cestu, aby mohli prezentovať svoju krajinu a seba po celom svete. Je to skvelá skúsenosť, ktorá dodáva človeku pocit zadosťučinenia, že hodiny driny naozaj stoja za to.

Zdieľať príspevok:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Ďakujeme za Váš záujem! Výtvarný odbor, hru na bicie nástroje a hru na gitaru pre šk. rok 2021/2022 máme naplnené.