Hudobný odbor - hra na gitare, hra na basgitare - Jozef Madola

K hudbe som sa dostal pomerne neskoro. V šestnástich rokoch som si kúpil prvú basgitaru, no poctivo cvičiť som začal až okolo dvadsiateho roku môjho života. Vtedy ma totižto prijali na vysokú školu s hudobným zameraním. V roku 2011 som popri štúdiu začal vyučovať basgitaru, kontrabas a hudobnú teóriu na súkromnej základnej umeleckej škole v Nových Zámkoch. V tom istom roku sme s jazzovým triom „Fat Breakfast“ vyhrali súťaž mladých talentov Bratislavských jazzových dní, aby sme otvárali ročník 2012 na hlavnom pódiu.

 

Samotný rok 2012 bol pre moju kariéru prelomový. Nielenže som ukončil štúdium Muzikológie na FF UK v Bratislave, dostal som aj angažmán v kultovej bratislavskej kapele A.M.O., ktoré mi otvorilo cestu medzi profesionálnych hudobníkov. Od spomínanej kapely som sa odrazil a stál na pódiu s mnohými známymi umelcami.  Zo všetkých spomeniem Majka Spirita, Strapa, Separa & DMS, Boy Woondera, Boy Band, Nerieš, Emmu Drobnú, Adama Ďuricu, Petra Lipu a iných.

 

Od roku 2016 som členom jazz-folkovej kapely „Ľudové Mladistvá“. Táto deväťčlenná formácia má na svojom konte množstvo úspechov. Objav roka 2016 v prestížnej ankete „Radio Head Awards“. Víťaz B pódia mladých talentov na súťaži Bratislavských jazzových dní a víťaz 3 cien na súťaži „Nové tváre slovenského jazzu.“ To všetko sa udialo v prvom roku nášho pôsobenia. V roku 2017 sme triumfovali aj na medzinárodnej pôde. V Prahe sme získali prvé miesto v súťaži „Jazz Fruit.“

 

Mihol som sa aj na obrazovkách televízie, v roku 2018 ako účastník  Superstar a v Chart Show som stál po boku Limahl (autor hitu „Neverending story“), Dalibor Janda, Helena Vondráčková, Mirka Partlová, Štefan Skrúcaný & Miroslav Noga, Sabina Křováková, Tomáš Bezdeda a iní. Účinkoval som aj v Tvoja tvár znie povedome, 3 Pódia, Miss Slovensko 2017, Trochu Inak, Hudba made in Slovakia, Zem spieva, Ranné Noviny, či Teleráno, kde som sa ocitol nielen v hudobnom šate, ale aj v kuchyni. Jedným z mojich hobby je varenie, a preto som svoje kulinárske dispozície preukázal aj v relácii „Bez servítky,“ kde som zostavoval menu Emme Drobnej.

 

Svoju pedagogickú činnosť sa mi podarilo vyšperkovať dvomi úspechmi v celoslovenskej basgitarovej súťaži „Booster.“ V roku 2017 som zaznamenal druhé miesto pre svojho žiaka. O dva roky neskôr mi dokonca môj zverenec doniesol domov prvenstvo.

Zdieľať príspevok:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email