Hudobný odbor - spev - Dominika Raši

Moje pomyselné dvere do sveta hudby sa otvorili, keď som začala navštevovať farský zbor Radosť v Senci. Mikrofónu som sa nikdy nebála a od svojich štyroch rokov som začala vystupovať sólovo. Prihlásila som sa  do ZUŠ v Senci, kde som navštevovala hodiny klavíra a tanca. Neskôr som k štúdiu pribrala i spev, ktorý ma naučil základom v technike a v prejave. Počas štúdia na ZŠ a ZUŠ som sa zúčastňovala speváckych súťaží, kde sa mi nie raz podarilo umiestniť a vyhrať krásne ocenenia. Preto som bola presvedčená, že umenie bude moja životná méta.

 

Prijali ma na Štátne Konzervatórium v Bratislave, kde som vyštudovala hudobno-dramatický odbor. Po štyroch rokoch som nadobudla taktiež pedagogické minimum a dokončila som si aj špecializáciu muzikál. Na Konzervatóriu som spoznala množstvo skvelých hudobníkov, vďaka ktorým som sa dostala k štýlovo odlišným hudobným žánrom. Začala som sa venovať jazzu, R&B, soul, neo soulu, funku, popu, ethno či chansonu.

 

Vystupujem na rôznych hudobných festivaloch a podujatiach s profesionálnymi hudobníkmi na slovenskej scéne.  Som často prizvaná k štúdiovým produkciám, kde nahrávam sólové vokály alebo background vokály. Súkromne tiež vyučujem hodiny spevu a pomáham spevákom pri zhotovovaní ich piesní a albumov v hudobných štúdiách. Momentálne pôsobím ako externistka v divadle Nová Scéna, v predstaveniach Cyrano z predmestia a Voda (a krv) nad Vodou (réžia Ján Ďurovčík). Taktiež hrám v predstavení West Side Story, ktoré patrí pod umeleckú agentúru Mystik.

 

Neustále sa snažím zdokonaľovať vo svojom odbore. Myslím si, že hudba a vôbec akékoľvek umenie dodáva človeku rovnováhu a rozhľad. Prináša mu radosť a pochopenie pre jeho dušu. Teším sa na malých i veľkých, ktorí zavítajú do Artima, a na spoločné budovanie cesty v profesionálnom umení.

Zdieľať príspevok:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email