Hudobný odbor - hra na klavíri - Daniela Škottová

Hre na klavír som sa začala venovať vo svojich siedmich rokoch. Študovala som na základnej umeleckej škole Hálkovav v triede pani učiteľky Rosovej. Štúdium som ukončila o Viktórii Miklóssovej v základnej umeleckej škole v Ivanke pri Dunaji. Počas tohto obdobia som sa pravidelne zúčastňovala detských interpretačných súťaží, na ktorých som získala prvé cenné skúsenosti a ceny.

 

V roku 1987 som nastúpila na Štátne konzervatórium v Bratislave, kde som študovala pod vedením Prof. Juraja Mašindua Karola Toperczera. Klavírne korepetície som absolvovala v husľovej triede Prof. Jozefa Kopelmana. Počas svojho štúdia som získala 3. miesto na medzinárodnej súťaži v hre na 2. klavíroch v talianskej Marsalle. Svoje štúdium som zakončila klavírnym recitálom a korepetíciou husľového absolventského recitálu.

 

Po ukončení štúdia na Konzervatóriu, som pokračovala v štúdiách na Pedagogickej fakulte v Bratislave. Svoje štúdium som ukončila získaním titulu Magister. Počas štúdia na vysokej škole som aktívne koncertovala ako členka Baynovpiano ensemble so sídlom v Nemeckom Trossingene. Toto zoskupenie sa špecializuje na prezentáciu klavírnych diel pre 4, 6, 8-ručný klavír, 2 a viac klavírov. V rámci tohto zoskupenia som koncertovala v Nemecku, Rakúsku, Maďarsku, Japonsku a tiež doma na Slovensku. Taktiež som koncertovala so Zuzanou Suchánovou, s ktorou sme tvorili klavírne duo od čias svojho štúdia na Konzervatóriu.

 

Od ukončenia vysokej školy som pracovala do júna 2017 v oblasti marketingu v medzinárodných spoločnostiach ako napr. IDC Holding, Nestlé, OMV. Okrem skúseností s prípravou marketingových kampaní, som získala tiež skúsenosti s organizovaním rôznych eventov.

 

V školskom roku 2017/18 som nastúpila ako pedagóg klavírnej hry a korepetítor do Základnej umeleckej školy v Bernolákove, kde pôsobím doteraz. Okrem sólovej hry na klavíri sa snažím vo svojej praxi uplatňovať skúsenosti z komornej klavírnej hry a vediem svojich žiakov k vzájomnej spolupráci pri 4 a 6-ručnej hre, alebo na 2 či 3 klavíroch. Ako korepetítor som získala v roku 2019 cenu za najlepšiu klavírnu korepetíciu na celoslovenskej súťaži M. Ruppelta za korepetície plechových dychových nástrojov.

Zdieľať príspevok:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email