Hudobný odbor - hra na klavíri - Ernest Vizváry

Hru na klavír som vyštudoval na Štátnom konzervatóriu v Bratislave. Neskôr som nastúpil na štúdium na Janáčkovej akadémií, kde som sa venoval jazzovej interpretácií.      

 

V roku 2004 som získal ocenenie od primátora mesta Bratislavy za početné úspechy v klasickej hudbe. Na súťaži Nové tváre slovenského jazzu v roku 2018 prišiel úspech s vlastným projektom Hipzz, ktorý získal ocenenie za presvedčivý kolektívny výkon a cenu SOZA za vlastnú kompozíciu. Album s názvom Mladá slovenská jazzová generácia (2020) bol kompiláciou najtalentovanejších mladých jazzových klaviristov, kde zazneli dve kompozície z môjho pera.

 

Spolupracujem a komponujem pre popredných slovenských interpretov, napríklad Monika Bagárová, Igor Kmeťo mladší, Robo Opatovský, Anita Soul, Nikolaj Nikitin či Milo Suchomel. Po boku Roba Opatovského vystupujem už niekoľko rokov, taktiež som členom zoskupenia Denis Lacho band a Igor Kmeťo band.

 

Od roku 2018 sa venujem aj pedagogickej činnosti, v ktorej učím deti trpezlivosti, vediem ich k láske hudbe a v neposlednom rade sa im snažím ukázať, že aj vlastná tvorba môže zaujať a treba dať šancu svojej fantázii.

Zdieľať príspevok:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email